БІО-БІБЛІОГРАФІЧНА ДОВІДКА

Василь Голобородько народився 7 квітня 1945 року в селі Адріано­ полі на Луганщині. Середню школу-інтернат закінчив 1963 року. 1964 року вступив до Київського державного університету ім. Тараса Шевченка на українське відділення філологічного факультету, 1965 року змушений був покинути університет. 1966…

ТАНЦІВНИЦЯ ПАДАЄ

На нерівній вуличній бруківці ти танцюєш, ти танцюєш під музичний супровід із плеєра. Та так вигадливо танцюєш, робиш якісь карколомні рухи ногами, що врешті губиш рівновагу і падаєш. А може, це твій вестибулярний апарат розладнаний чи то алкоголем, чи то…

ЩОГЛА НАВПАКИ

Гардероб треба закріпити розтяжками, щоб він не упав набік: забиваю цвяхи в стіни, прив’язую мотузки. Важко провертіти дірку в кам’яній стіні, а коли й вдається провертіти, то попадається цвях якийсь іржавий, розпадається навпіл — нічого й забивати: та частина, що…

ВЕСНЯНКИ З ЛІТАКА

Миколі Сулимі Над селом кружляє кукурудзяник — розсипає дітям забуті веснянки. Діти вибігають на пагорби, збирають барвисті аркушики (із самого золота листочки!), зазирають у них і зустрічають весну пригаданими словами та пригаданим співом.

ДИВНА ПОЇЗДКА

Брат повернувся додому на своєму авто — передні колеса голі, без покришок, самі диски — і як він їхав отак! — — і як його не спинили даішники! — або кудись далеко їздив, що аж покришки стерлися, або кудись терміново…

ОБКИДАННЯ ЗЕМЛЕЮ

Копаємо: я з одного боку ями, гурт чоловіків з протилежного боку, їхня агресивність виявляється численністю та знаходженням навпроти мене, мене — самого. Але цього їм мало або вони тільки тепер виявляють свою тамовану агресивність, тож один із гурту чоловіків з…

СПІЙМАНИЙ ГОРОБЧИК

Так мені сподобалося, що у нашому кущі поселилася пташка, ба уже не тільки є її гніздечко, а вже і яєчок нанесла повне гніздо. Пташка, мабуть, щиглик, бо тільки у нього такого забарвлення яєчка. Та кущ від спеки почав обсипати своє…

ГАРНІ СЛОВА

Не вперше зауважую — із захопленням — як ти вмієш так гарно говорити. Ось і зараз ти так гарно говориш про мої вірші, не забуваючи кожного разу після гарних слів про вчителя танців зауважити, що це цитата із Поля Валері,…

ДВЕРІ ПРОСТО НА ВУЛИЦЮ

Мамо, мої умерлі мамо, мої умерлі вже понад двадцять років тому мамо, я ніколи не думав, що колись за віщось вам дорікатиму, я ніколи не думав, що аж сьогодні за віщось вам дорікатиму. Пригадалися двері у чільній стіні нашої хати,…

НАВЧАЮ КУРЧАТОК

Навчаю курчаток клювати пшінце: постукую нігтем у землю, де посипане пшінце, — дзьобають. Навчаю курчаток пити водичку: нагинаю пальцем голівку над черепочком з водою — п’ють. Навчаю курчаток людській мові: кажу їм «ціп-ціп-ціп!», ніби кличу на тік, де молотять у…

КУРЧАТКАМ ХОЛОДНО

Курчаткам (епіфанія: курчатко — символ за ознакою: той, хто є стосовно дорослого — квочки — дитиною) холодно (епіфанія: мерзнути — символ за ознакою: знаходитися там, де сонце не гріє, хоч надворі давно вже травень) — загубилися від квочки — ховаються…

ВЕСНЯНКИ: ДІВЧАТА ДРАЖНЯТЬ ХЛОПЦІВ

Дівчата носять блузки з викотом — виставляють хлопцям напоказ довгі шиї до самого пупа: «Ой піду я до міста купувати ремісла: на хлопчище шлієще, бо їм чорні шиєще — треба мила купити, хлопцям шиї помити». Дівчата носять блузки коротенькі —…

ПІВГАРДЕРОБА

Цього літа в нашому городчику троянди розквітли напівквітами: повні пелюстки тільки з одного боку головки, а з другого боку чомусь не розповилися. Цього літа біля лавки на подвір’ї і конюшина розквітла напівквітками: повне суцвіття тільки з одного боку головки, а…

Як був молодий

Як був молодий — усі бажання доповнювалися позитивним «так». Тепер — усі бажання доповнюються від’ємним «ні».

КВІТКА: БУЗЬКИ, БУЗЬОЧКИ

Квітко бузьки, квітко бузьочки, ти твориш загадку про саму себе за ознаками: та, що росте у лузі, де бузько буває, де бузько у пошуках поживи буває, та, що цвіте цвітом із рожевими пелюстками, що кольором нагадує бузькового червоного дзьоба, та,…