Іван Дзюба - Спогади і роздуми на фінішній прямій

СЮЖЕТИ НОВОГО життя

Дopoгy прогресивним обрядам! (За повідомлення-
ми преси). Відвідувачі київського пляжу на Трухано-
‘вому острові були приємно здивовані й заінтриго-
вані: середина липня, а посеред кучугур піску стоїть гарно
розцяцькована ялинка і спітнілий Дід Мороз роздає пода-
рунки дітворі. Час від часу до нього приєднується Снігуронь-
ка, яка водночас виконує і функції Русалки. Виявилося, що це
відзначає Новий Рік передовик виробництва з підприємства
п/с 31428700, який уже виконав своє річне завдання. Витра-
ти на проведення заходу, передбаченого міським планом
впровадження нових прогресивних обрядів, надали адміні-
страція підприємства та міськвиконком.
Дорога в майбутнє — госпрозрахунок. Дедалі шир¬шого застосування в різних сферах нашого життя набуває прогресивна форма економічного стимулювання — госп¬розрахунок. У Магадані та кількох інших зразкових містах на госпрозрахунок перевели витверезники. Це зразу дало відчутний ефект. Тепер міліція зацікавлено стежить за гро¬мадянами на вулицях. Дільничні міліціонери мають графік відвідування квартир у святкові дні, вихідні та дні одержання зарплатні. Спеціальні наряди, пройшовши курси поглибле¬ної психологічної підготовки, коректно спостерігають у ма¬газинах за громадянами, які купують горілку та вина, вгадую¬чи їхні наміри.
Знайдено ключ до розв’язання житлового питан¬ня. Цар Горох знайшов нарешті радикальне розв’язання житлової кризи, що десятиліттями мучила суспільство. Орієнтуючись на свій зріст, він розпорядився будувати приміщення з висотою кімнат 2 м. Це даватиме велику еко¬номію і можливості нарощувати будівництво житла для щас¬ливих громадян. Зазираючи в недалеке вже майбутнє (а він це любив), цар Горох прокламував, що вже наступне по¬коління його вірних підданців житиме в суспільстві, де не треба буде ходити зігнувшись, а можна буде функціонувати

СПОГАДИ І РОЗДУМИ НА ФІНІШНІЙ ПРЯМІЙ
475
накарачках. Отож будинки будуть складатися з міжповерхо¬вих перекрить та вузеньких щілин між ними. Щасливий но¬восел хвалитиметься: «Я одержав гарну щілину», а його менш щасливий, але оптимістичний собрат повідомлятиме: «Стою в черзі на щілину».
Фантастичні можливості демократії. Винайдено високоефективний автомат для накладання і зняття персо¬нальних наручників повнолітнім громадянам країни. Якщо раніше для того, щоб зняти постійні наручники на час робо¬ти і надіти після роботи, потрібен був величезний штат з елітних частин Міністерства доброї волі, то тепер обслужи¬ти себе може кожен громадянин самостійно. Для цього до¬сить вкинути 15 копійок у спеціальний пристрій системи «Гегемон», який замкне наручник; він же й розімкне наруч¬ник на час роботи або прийняття їжі — причому абсолютно безплатно. Такі пристрої будуть встановлені коло кожного будинку й на кожному підприємстві. Конструктори врахува¬ли передовий світовий досвід, зокрема досягнення японсь¬кої автоматики і електроніки. Вже перші результати впрова¬дження «Гегемонів» перевищили всі сподівання: громадяни, незважаючи на те, що подекуди виникають черги через по¬ки що недостатню кількість чудо-автоматів, масово від дають перевагу самообслуговуванню, що засвідчує їхню зрослу політичну свідомість та вірність ідеалам.

Категорія: Іван Дзюба - Спогади і роздуми на фінішній прямій

Літературне місто - Онлайн-бібліотека української літератури. Освітній онлайн-ресурс.