Лепеха Т. В. Українознавство: Навчальний посібник

§ 77. Українці в Канаді

У першій половині ХІХ століття до Канади виїхало майже 170 ти­сяч українців. Саме в цей час там гостро постало аграрне питання, яке й було вирішене за рахунок переселенців з різних країн, у тому числі й з України. Щоб підняти сільське господарство, уряд продавав родючі землі за символічну ціну — 10 доларів за 160 акрів. На придба­них землях працьовиті українці стали вирощувати великі врожаї

271 Дмитренко М.К., Дмитренко Г.К. Уроки з народознавства.- К..,1995.—С.73.

сільськогосподарських культур і вже за короткий час задовольнили потреби країни у продуктах землеробства і тваринництва.

Українці в Канаді (а їх тут компактно проживає більше 1 мільйо­на осіб) — великі патріоти української мови та української культури. У державі регулярно транслюються радіо і телепрограми україн­ською мовою, функціонують україномовні школи, курси україно­знавства. У 28 канадських університетах викладають українську мо­ву, літературу, історію (у Торонто, Оттаві, Вінніпезі, Едмонтоні та ін.). Існує велика кількість україномовних видань, серед яких найпо- пулярніші „Український голос», „Новий шлях», „Гомін України», „Життя і слово», „Українські вісті».Дмитрснко М.К., Дмитренко Г.К. Уроки ч народознавства.- К.,1995.-С67.

.

Категорія: Лепеха Т. В. Українознавство: Навчальний посібник

Літературне місто - Онлайн-бібліотека української літератури. Освітній онлайн-ресурс.