Чак Є. Д. Складні питання граматики та орфографії

Чи треба ставити крапку на обкладинці зошита в кінці напису?

Запитання. 1. Де ставиться крапка (перед дужкою чи після), якщо прізвище автора, якому належить цитата, винесено в наступний рядок? В одному з посібників для вступників до вищих навчальних закладів сказано, що в такому разі крапку треба ставити після дужки. Чи правильно це?

2. Чи треба ставити крапку на обкладинці зошита в кінці напису?

Відповіді. 1. В «Українському правописі» (К., Вид-во АН УРСР, 1960, с. 168) сказано: «Після цитати, за якою іде в дужках посилання на автора і на джерело, крапка не ставиться, а переноситься за дужки. Але у випадку, коли безпосередньо перед прізвищем автора є вже дужки, крапка ставиться перед посиланням на автора або джерело: Гегель… зліше, ніж будь-хто інший, висміював насаджений Шіллером філістерський нахил помріяти про нездійсненні ідеали (див., наприклад, «Феноменологію»). (Енгельс)».

Отже, крапка після цитати, що не закінчується дужкою, ставиться не перед дужками, в яких зазначене прізвище того, кому ці слова належать, а після дужок. І тут уже немає принципового значення, стоять дужки з прізвищем автора в цьому ж рядку чи винесені в наступний.

2. Після останнього слова в написі на обкладинці зошита треба ставити крапку.

Категорія: Чак Є. Д. Складні питання граматики та орфографії

Літературне місто - Онлайн-бібліотека української літератури. Освітній онлайн-ресурс.