Чак Є. Д. Складні питання граматики та орфографії

Чому ми пишемо разом західноєвропейська країна, але через дефіс Західно-Казахстанська область?

Запитання. Чому ми пишемо разом західноєвропейська країна, але через дефіс Західно-Казахстанська область? Адже обидві ці прикметникові форми утворилися від географічних назв, що складаються з прикметника та іменника: Західна Європа, Західний Казахстан.

Відповідь. Словосполучення західноєвропейська країна – не власна географічна назва, тому в ній прикметник, утворений від географічної назви, що складається з прикметника та іменника (наприклад: білоцерківський (від Біла Церква), біломорський (від Біле море) та ін.), пишеться як одне слово, без дефіса (Див.: «Український правопис», К., Вид-во АН УРСР, 1960, с. 136).

А словосполучення Західно-Казахстанська область – власна географічна назва; складний прикметник Західно-Казахстанська – її частина. З правопису відомо, що складні прикметники, які є частиною власних географічних назв і починаються із слів східно-, західно-, північно-, південно-, пишуться через дефіс, наприклад: Східно-Китайське море, Західно-Казахстанська область, Північно-Осетинська АРСР (Див.: «Український правопис», с. 136).

Категорія: Чак Є. Д. Складні питання граматики та орфографії

Літературне місто - Онлайн-бібліотека української літератури. Освітній онлайн-ресурс.