План-конспект уроку (розробка уроків)

Перевірна робота. Диктант

Урок 111

Тема: Перевірна робота. Диктант
Мета: перевірити орфографічну та пунктуаційну грамотність учнів; розвивати акуратність; виховувати культуру оформлення письмових робіт.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Контроль знань. диктант

ПО ЯГОДИ

У кінці червня Дем’янко і Мар’янка пішли в ліс. Високо в небі заграло яскраве проміння сонця. У лісі пахло м’ятою і квітами. Скрізь лунав дзвінкий спів птахів. Із трави виглядали запашні червоні суниці.

Діти швидко наповнили кошики ягодами. Вони повертались у село веселі і щасливі. Гарно у лісі!

III. Підсумок уроку. Рефлексія

додаток

Орієнтовні тексти диктанту

КВІТЕНЬ

Ожили річки і розлилися широкими морями. Розкинулося небо яскравою блакиттю. Оживає торішня зелень трав. На клені з бруньок з’явилися пучечки зелених квітів. Бджоли впізнали їх і гудуть серед віття. Зацвіли верба, береза і в’яз. Скоро білими квітами вкриються сади.

КАЛИНА

Найкраще подвір’я в нашому селі в бабусі Насті. Біля її хати ростуть вишні, бузок, шумлять явори. Під вікном посадила вона кущ калини. Поливала його, доглядала. Тепер щовесни у вікно хатини заглядає калина білими китицями. Соловейко в’є на ній гніздо, тьохкає, поки калина не перецвіте. Восени на калині червоніють великі грона ягід.

РІДНА МОВА

Ти живеш в Україні і розмовляєш українською мовою. Любов до рідної мови починається з колиски, з маминої пісні. Наша мова багата, співуча і дзвінка. Її ще називають солов’їною. Вона є джерелом духовного життя людини.

Учні, дбайте про чистоту і розквіт мови. Пам’ятайте, що вона є нашим вірним другом і помічником протягом усього життя.

Категорія: План-конспект уроку (розробка уроків)

Літературне місто - Онлайн-бібліотека української літератури. Освітній онлайн-ресурс.