Сергій Прудіус Міфи та легенди Приазов’я

АНТІОПА

Тесей мудро царював у Афінах. Але не було спокою на серці із-за жорстких походів проти ворогів. Не встиг Тесей повернутися із каледонського полювання, як знову довелося брати участь у поході аргонавтів за золотим руном. Потім похід Геракла проти войовничих амазонок. Після поразки амазонок під містом Феніскера Тесей узяв собі як нагороду за хоробрість царицю амазонок Антіопу. В Афінах вона стала нареченою Тесея. Дуже велике було весілля з царицею амазонок. Але мужні і горді амазонки вирішили помститися за


12

 

зруйноване місто і
визволити свою
царицю від тяжкої, як
вони гадали, неволі-
полону у Тесея.

Дуже велике
військо амазонок
прийшло у Атіку.

Передовий загін
очолювали найкращі і
найвродливіші воячки.

Золота зброя вкривала їх тіло. Шоломи своїм сяйвом затьмарювали небо. Білі кобилиці гордо несли свої голови з розкішними гривами, вбраними вплетеним коштовним камінням. Шлейфи різнокольорових накидок тріпотіли від подиху вітру. Афіняни з переляку сховались за мурами міста. Розлючені амазонки увірвались у саме місто і змусили уцілілих відступити до Акрополя. На горі Ареопаг амазонки розбили свої намети і тримали в облозі афінян. Усі спроби відбитися від хоробрих амазонок не принесли визволення оточеним.

Зібравши останні сили для рішучої битви, афіняни вийшли назустріч нападаючим. Поруч з Гесеєм билась Антіопа — на той час вже дружина Тесея. Вона не хотіла покидати свого улюбленного чоловіка. Побачивши свою царицю у ворожому стані, розлючені амазонки метнули свої гострі списи. Один із списів пробив серце цариці. Вона мертва упала до ніг свого чоловіка. Бій припинився. З великим жалем дивилися обидва війська, як мужній Тесей схилився над тілом своєї дружини. Бій було припинено. У великій скорботі поховали амазонки і афіняни молоду царицю. Зажурені амазонки повернулись до берегів Славути — Борисфену та Танаїсу.

 

Категорія: Сергій Прудіус Міфи та легенди Приазов’я

Літературне місто - Онлайн-бібліотека української літератури. Освітній онлайн-ресурс.