Статті

День української писемності та мови у Одеському ліцеї «Приморський»

Із здобуттям Україною незалежності одним із найважливіших завдань, що постало перед державою, було створення всебічних умов для розвитку і утвердження української мови як державної.

День української писемності та мови – це свято є даниною одному з найцінніших надбань, яке створене й залишено нам нашими попередниками – мові. Мова є душею нації, її генетичним кодом. Доля народу тісно пов’язана з долею мови. В свою чергу, мова народу є тим стержнем, на якому формується його культурна самобутність.

9 листопада у Одеському ліцеї «Приморський», до Дня української писемності та мови члени учнівського гуртка «Дивослово» взяли активну участь у розмові за круглим столом на тему: “Українська писемність і мова – основа розвитку й утвердження української державності, нації”.

Ми живемо на чудовій, багатій, мальовничій землі – на нашій славній Україні. Тут жили наші прадіди, діди, тут живуть наші батьки, тут корінець роду українського, що сягає сивої давнини. І негоже, просто соромно бути поганими нащадками у таких великих і славних батьків.

Хочеться відзначити активність та цілеспрямованість учнів 10 класів, особливо Васильєвої Іоанни, Дужан Вікторії, Бойко Анастасії, Амеліної Ганни, Друмі Дмитра, Тішиної Олександри, Бошнак Ганни, Бебурії Марії, Михалкевич Дар’ї, Яцкової Ганни та Полехіної Анастасії.

Сподіваюсь, що постійно ми будемо зустрічатися на засіданнях нашого учнівського гуртка «Дивослово», щоб наповнювати душі моральними засадами, щоб утверджуватит в них “чисте золото правди” і мрій широких розгін, щоб жила українська мова, жила і процвітала в кожній душі.

Вчитель української мови та літератури,

Матієнко Оксана Анатоліївна

Літературне місто - Онлайн-бібліотека української літератури. Освітній онлайн-ресурс.