Чак Є. Д. Складні питання граматики та орфографії

У підручнику з української мови для 5 класу видання 1974 р. (автори О. П. Блик і Б. М. Кулик) на с. 77 вміщено зразок заяви…

Запитання. У підручнику з української мови для 5 класу видання 1974 р. (автори О. П. Блик і Б. М. Кулик) на с. 77 вміщено зразок заяви, в якому написано: «Директорові Лучанської Середньої Школи імені А. Тесленка Возного Петра Михайловича, учня Пісківської середньої школи…» Чому в словосполученні Лучанської Середньої Школи всі три слова написано з великої літери, а Пісківської середньої школи – тільки слово Пісківської? Далі в тексті написано: Лучанської середньої школи.

Відповідь. У заяві на ім’я директора слова Лучанської Середньої Школи написані з великої літери підставі примітки на с. 59 «Українського правопису» (К., Вид-во АН УРСР, 1960), де сказано: «На штампах, вивісках, при звертанні у заявах всі слова в назвах установ, крім службових та слова імені тощо, пишуться з великої букви, напр.: Київський Державний Університет ім. Т. Г. Шевченка».

Далі в тексті заяви слова середня школа пишуться з малої літери, бо вони вжиті вже не у безпосередньому звертанні до директора.

Літературне місто - Онлайн-бібліотека української літератури. Освітній онлайн-ресурс.