Статті

Підготовка до написання твору-опису (За картиною Г.Світлицького “Рідний край”)

Підготовка до написання твору-опису (За картиною Г.Світлицького “Рідний край”)

Система завдань:

Завдання 1. Доберіть назву картині. Поясніть свій вибір.

Завдання 2. Доберіть епіграф до твору, який найбільше вам сподобався і найточніше виражає головний задум художника (обрати з поданих вчителем або запропонувати власний варіант).

1.Йде весна, запашна,

Квітами-перлами закосичена (П.Тичина).

2.Люблю весну,

та хто її не любить,

коли життя цвіте,

як пишний сад…(В. Сосюра).

3.Все збудилось од сну, зустрічає весну…

і розкішна природа Вкраїни

у весняній красі вабить поглиди всі,

наче личко врадливе дівчини (В.Самійленко).

Завдання 3. Визначити, які кольори переважають, що вони символізують, які асоціації викликають. Які функції виконують у картині?

Завдання 4. Вибіріть найточніші для опису пейзажу означення.

Завдання 5. Складіть сенкан на тему, що таке опис?

Один іменник. Опис

Два прикметники.

Три дієслова.

Висновок із 4 слів.

Іменник-синонім.

Завдання 6. Уявіть, що ви проводете екскурсію для закордонної делігації  по тій, місцевості, яка зображена на картині, як би ви  презентували місцевість.

Завдання 7. Спробуйте передати зорові, слухові враження від картини, відчуття запаху.

Твір-опис (За картиною Г.Світлицького “Рідний край”)

Перед нами незрівнянна картина змалювання сільського пейзажу  навесні Г.Світлицького “Рідний край”. Весняне сонечко вже зігріло землю і змусило дерева розпустити своє зелене віяло листя, на пагорбі рясним килимом буйно зацвіли квіти, якими милується легенько одягнена дівчина.

Вже надходить вечір. Хоча сонце ще не зайшло за обрій, що можна зрозуміти із освітленого заднього плану картини, пагорб, на якому сидить дівчина, село, річка вже готуються до відпочинку. Остінні промені падають на крутий вигін річки і освітлюють стріхи крайніх хат.

Ми бачемо мальовниче українське село, з його біленькими, чепурненькими хатками, що ховаються у затишку садків і від яких невеличка стежинка стрічкою збігає до річки, що тихо і спокійно несе свої води до млина,а потім і до поля, яке пролягло до обрії,  мяко омиваючи береги.

І село, і річко змальовані у біло-блакитних кольорах, що підкреслює справжнє буяння весни. А небо чисто і високе.

На передньому плані зображений пагорб, з якого відкривається чудовий краєвид села. На пагорбі сидить українська дівчина змальована яскравими кольорами, у вишитій сорочці і барвистій плахті, уквітчена віночком.

Картина пройнята світлим почуття натхнення і замилування української землі, невипадково картина називається “Рідний край”. Таку чудову природу не можливо не любити, до цього ніби і закликає автор.

Літературне місто - Онлайн-бібліотека української літератури. Освітній онлайн-ресурс.