Сергій Прудіус Міфи та легенди Приазов’я

ПЕНФЕСІЛІЯ

Велика Троя була в руїнах. Смерть Гектора стала великою втратою для мужніх оборонців. Хто ще зміг би помірятися силою в бійці з Ахілом. Вже не було надії на перемогу, коли несподівано підійшла допомога.

З далекого Понта, з берегів Танаїсу та Борисфену на прудких білих конях прибули у сяйві своєї зброї хоробрі амазонки з царицею Пенфесілією. Вона хотіла битвою з греками спокутувати свою провину за ненавмисну смерть сестри на полюванні. Артеміда була у великому гніві за вбивство і допомагала троянцям. Пенфесілія мала надію умилостивити богиню своєю хоробрістю. Могутня дочка Ареса (бога війни) похвалялась, що знищить усіх славетних героїв, прожене з-під Трої греків і спалить їх човни. З великою радістю зустріли троянці амазонок. Пріам прийняв Пенфесілію як рідну дочку. У той же день був великий бучний банкет. Наступного дня виступили амазонки у сяйві своїх шоломів проти греків. Почалась кровопролитна битва. Як вітер неслась Пенфесілія з своєю дружиною на ворога. Один за одним падали вороги під влучними стрілами і списами на тверду землю. Перелякані греки почали відступати. Ось вже і14

 

берег, вкритий човнами.

Дуже близька перемога.

Та несподівано на
допомогу відступаючим
з’явились Ахіл та Аякс
Телемонід. Вони не були
серед війська. Велика
скорбота за товаришем
не могла відірвати їх від
могильного каменя, під
яким лежав Патокл. Але,
почувши відчайдушний
стогін, немов леви,
кинулись вони у бійку. Не
зуміли приголомшені
амазонки                                         від

несподіванки проти­стояти натиску. Хоробра Пенфесілія кинулась назустріч могутньому Ахілу. Метнула вона свого гострого списа, але зламався спис, ударившись об щит. У страшенному гніві кинувся Ахіл і вцілив її у груди. Зібравши останні сили, Пенфесілія хотіла витягти меч, але спис пробив її разом з конем. Вражений красою і силою Пенфесиш, Ахіл виніс її з поля битви і віддав троянцям.

Велика скорбота панувала серед війська. Похорони були дуже урочистими. Померлих у битві було з великим

почестями спалено на великім вогнищі.

На тризну були доставлені жертовні білі воли.

Ахіл відплив на острів Лесбос. Там він приніс дуже багаті жертви богу Аполлону, богині Артемии та матері їх Латони, благаючи їх очистить його від скверни пролитої крові.


Літературне місто - Онлайн-бібліотека української літератури. Освітній онлайн-ресурс.